Soğuk Işık Nedir?

Soğuk Işık kollajen üretiminin tetiklenmesini sağlayan ve cildin içeriden dışarıya doğru gençleştirilmesini gerçekleştiren son versiyon bir lazer teknolojisidir.

Uzun zamandır yara ve yanık tedavilerinde kullanılan 590nm Sarı Işık Lazeri, geliştirilmiş hali ile BTL Exilite Sistemi ile kombin edilerek uygulanmaktadır.

Soğuk Işık teknolojisi ile Akne Tedavisi, Leke Tedavisi, Kılcal Damar ve Cilt Gençleştirme işlemlerinde gençleşme ve yenilenme sağlanmaktadır.

Soğuk Işık Amerika Sağlık Örgütü (FDA) tarafından onaylanmıştır.

BTL Exilite cihazı seçici lazer dalga boyları sayesinde kılcal damar, akne ve leke tedavilerinde üstün başarı göstermektedir. İçeriden dışarıya doğru bir iyileşme sağlaması sebebiyle uygulama sonrasında kabuklanma olmamaktadır. Ayrıca bu sayede daha sağlıklı ve canlı bir altyapı oluşmaktadır.

Uygulama Kaç Seans Sürmektedir?

Uygulamanın seans sayısına doktorunuz karar vermektedir. Genellikle 2 haftada 1 kez ve toplamda 4 seans olacak şekilde planlama yapılmaktadır. Rahatsızlığın boyutuna göre seans sayıları değişebilmektedir. Aktif akne tedavilerinde seans sayısı artabilmektedir.

Uygulama Sonrası Ciltte Kabuklanma Olur Mu?

Soğuk Işık uygulamasında iyileşme içeriden dışarıya doğru olmaktadır. Bu durum uygulama sonrasında ciltte kabuklanma olmasını engellemektedir.

Uygulamada Ağrı Hissedilir Mi?

BTL Exilite Soğuk Işık cihazında uygulama başlığı ayarlanabilmektedir. Soğutma sisteminin ayarlanabilmesi ile birlikte uygulama sırasında ağrı hissedilmemektedir.

Uygulamanın Sonuçları Ne Zaman Görülmektedir?

Akne tedavisi ve kılcal damar tedavisinde olumlu sonuç hemen görülebilmektedir. Leke tedavisinde ise iyileşme içeriden dışarıya doğru olmaktadır. İlk etapta lekelerin koyulaşması görülür, 2. Seanstan itibaren iyileşme görülebilmektedir.

Uygulama Güvenilir Midir?

Akne, leke ve kılcal damar tedavilerinde kullanılan BTL Exilite Soğuk Işık Amerika Sağlık Örgütü ( FDA ) tarafından onaylanmıştır.

Uygulama Kim Tarafından Yapılmaktadır?

BTL Exilite Soğuk Işık estetik bir uygulama da olsa tedavi amaçlı yapılması sebebiyle konusunda uzman Dermatologlar tarafından yapılmalıdır.

Soğuk Işık Fiyatları

Soğuk ışık fiyatları için lütfen bizimle İLETİŞİME geçiniz.