Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi nedir sorusunu cevaplayarak başlayalım, mezoterapi genellikle yaşlanmış deri hücrelerinin yenilenmesi, derinin parlaklığının artması ve deri üzerindeki hücrelerin daha sıkı yapıya kavuşmasını sağlayan, bir tedavi yöntemidir. Aynı zamanda saç mezoterapisi adında saçın ihtiyacı olan vitaminleri saça geri kazandıran ve saçın güçlenmesini sağlayan etkili bir tedavi yöntemi bulunmaktadır.

Vakit kaybetmeden mezoterapi Ankara randevu almak için bizimle iletişime geçin.

A, C ve E vitaminleri, mezoterapi yönteminde kullanılan vitaminlerdir. Mezoterapi tedavisinde bu vitaminlerin depolanması yapılır ve deri üzerindeki köklere enjekte edilir. Bu sayede mezoterapi ile deri üzerindeki kırışıklıkların giderilmesi amaçlanır. Bu amacın neticesinde mezoterapi ile daha parlak bir deri ile karşılaşmak mümkün olacaktır. Saç mezoterapisinde saçlı deriye kazandırılan bu vitaminler ile güçlü saç kökleri ve hastanın sahip olduğu saçların yoğunlaştırılması hedeflenir.

Mezoterapi İşe Yarıyor Mu?

Mezoterapi tedavi yönteminde kesin sonuç 6-8 seans arasında alınır. Mezoterapi seans geçişlerinde normal yaşantıya devam edilir. Hayatın doğal akışını sıkıntıya sokacak durumlar, mezoterapi tedavi yönteminde söz konusu değildir. Bu noktada tek sıkıntı, derisi hassas olan kişilerde ortaya çıkar. Mezoterapi uygulama esnasında, deri üzerinde beliren bazı kızarıklar olacaktır. Bu kızarıklar, makyaj ile kapatılarak doğal yaşam akışına devam edilebilir.

Saç dökülmesi ve derideki lekelenmeler başarılı mezoterapi ve saç mezoterapi uygulamaları ile çözümler vermektedir.

Ankara’da mezoterapi tedavisini uygulayan birçok yer bulunmaktadır. Ankara’da mezoterapi veya saç mezoterapisi yaptıracağınız yeri seçerken dikkat etmeniz gereken konu bu kurum ya da kişinin deneyimli ve alanında uzman olmasıdır. Dr. Fulya Tezel hakkında bilgi için tıklayın. Bu durum tüm cilt hastalıklarında ve cilt tedavilerinde geçerlidir.

1- Mezoterapi nedir tanımı nedir?

Mezoterapi ihtiyaç duyulan bölgeye göre farklı kombinasyonlarda hazırlanan ürünlerin derinin altına küçük iğnelerle verilmesi esasına dayanan bir tedavi yöntemidir.

2- Mezoterapi hangi bölgelere uygulanabilir?

Yüz mezoterapisi, saçlı deri mezoterapisi ve selülit mezoterapisi olmak üzere başlıca 3 uygulama alanı vardır.

3- Yüz mezoterapisini kimler yaptırabilir?

Yüz mezoterapisi, yaşlanmayı durdurmak ve yaşlılık belirtilerini gidermek isteyen tüm hastalar için uygun bir yöntemdir. Özellikle güneşe çok maruz kalan kişilerde ve sigara içen hastalarda belli periyodik aralıklarla yapılan mezoterapi, yaşlanma sürecini anlamlı ölçüde yavaşlatmaktadır.

4- Yüz mezoterapisi nasıl uygulanır?

Mezoterapi uygulamasına başlanırken cilt temizliği yapıldıktan sonra hastalara anestezi kremi sürülerek 30 dk bekletilir. Sonrasına mezoterapi için cilt tipine uygun hazırlanmış karışımlar küçük iğneler aracılığı ile derinin alt bölgesine verilir. Mezoterapi, PRP tedavisiyle birlikte de yapılabilmekte ve gayet olumlu sonuçlar vermektedir.

5- Mezoterapi sonrasında kişi günlük yaşantısına hemen dönülebilir mi?

Küçük iğne izleri 24 saat içinde tamamen kaybolmaktadır. İşlem sonrasında makyaj yapılabilir.

6- Kimler mezoterapi yaptıramaz?

  • Hamileler
  • Emzirenler
  • Yapılacak bölgede enfeksiyonu olanlar ve
  • Kan sulandırıcı kullananlara mezoterapi uygulanmaz.

7- Mezoterapi fiyatları ne kadardır?

Mezoterapi fiyatları tedavi uygulanacak bireye göre farklılık göstermektedir. Mezoterapi seans ücretleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve fiyat öğrenmek için bize site üzerinden yazabilir

8- Mezoterapi tedavisini ne sıklıkla yaptırmayalım?

Mezoterapi tedavisinde yaklaşık 1-2 hafta ara ile yapılan 4-6 seanslık tedavi bir kür olarak kabul edilir. Tedavi sonucu oluşan canlılık ve iyilik halinin korunması için 3-6 ayda bir tekrarı önerilmektedir.

9- Mezoterapi tedavisinin herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Mezoterapi işlemi sonrasında uygulama yapılan bölgede morluk görülebilir. Çok nadir de olsa alerji vakaları bildirilmiştir.

10- Mezolift Nedir?

Mezoterapi ile ilgili araştırma yapanların karşılaştığı bir başka terim ise mezolifttir. Yüz gençleştirme yöntemleri arasında en etkilileri arasında sayılan mezolift, yüz mezoterapisine verilen başka bir addır. Mezolift hakkında detaylı bilgi almak isterseniz mezolift nasıl ve kimlere yapılır anlattığımız blog yazımızı okuyabilirsiniz: Mezolift Nedir & Nasıl Yapılır?

Saçlı Deri Mezoterapisi

1- Saçlı deri mezoterapisi (saç mezoterapisi) nedir?

Genel ve erkek tipi saç dökülmesi olan hastalara saç dökülmesini durdurmak; ayva tüylerini kuvvetlendirip koyu siyah kıllara dönmesini sağlamak ve yeni kıl çıkışını uyarmak için yapılan tedaviye saç mezoterapisi denir..

2- Saçlı deri mezoterapisi (saç mezoterapisi) nasıl uygulanır?

Saç mezoterapisi uygulaması öncesinde hastalar saçlarını yıkamalıdır. Saçlı deri dezenfeksiyonu sağlandıktan sonra gerekli ürünler küçük iğneler yardımıyla enjekte edilmektedir.

3- Saçlı deri mezoterapisi (saç mezoterapisi) öncesi ve sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Saç mezoterapisi uygulamadan 24 saat önce ve sonrasında boya, röfle gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır. 24 saat sonrasına kadar saçlar yıkanmamalıdır.

4- Kimler saçlı deri mezoterapisi yaptıramaz?

Hamileler, emzirenler, yapılacak bölgede enfeksiyonu olanlar ve kan sulandırıcı kullananlara saç mezoterapisi uygulanmaz.

5- Saçlı deri mezoterapisinin etkisi ne zaman başlamaktadır?

Saç mezoterapisinde ortalama 3- 4 seans sonrasında saçlarda dökülme azalmaktadır. Tedavi devamında ise saç tellerinde kuvvetlenme, saçlarda gürleşme ve yeni saç çıkması sağlanmaktadır.

6- Saç mezoterapisinin herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Saç mezoterapisi uygulandıktan sonra birey baş ağrısı hissedebilir. Bu korkulması gereken bir yan etki değildir.

7- Saç mezoterapi fiyatları ne kadardır?

Saç mezoterapisi fiyatları hastanın durumuna göre farklılık göstermektedir. Saç mezoterapisi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve fiyat öğrenmek için bize site üzerinden yazabilirsiniz.