İnsan cildi zaman içinde sürekli olarak değişir ve ilerleyen yaşın doğal etkisi sonucunda kırışıklar artar. Fraksiyonel karbondioksit lazer genellikle ince ve derin kırışıkların giderilmesi, gençleştirme ve cilt yenileme, boyun ve dekolte bölgesi olarak adlandırılan göğüs bölgesinde meydana gelen kırışıkların giderilmesi için tercih edilen bir yöntemdir.

Fraksiyonel lazerler birbirleri ile ile direkt iletişime geçmeden arada sağlam deri adacıklar bırakan ışın klonları gönderilir. Bu tedavi adacıkları işlemin yapı taşıdır.

İz ve cilt gençleştirme için uygulanan bu tedavi yönteminde tedavi adacıklarının yoğunluğu ve derinliği hastanın ihtiyacına göre hekim tarafından ayarlanır. Etkisi ise benzer sistemlere göre çok daha yüksektir. Fraksiyonel lazer uygulaması için herhangi bir narkoz gerekmez.

Aynı zamanda güneş ve akne lekeleri, sivilce ve ameliyat izleri, gebelik sonrasında ortaya çıkan çatlakların tedavisinde de fraksiyonel karbondioksit altın standart tedavilerdendir.

Fraksiyonel Karbondioksit Öncesi Ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikli olarak kanın pıhtılaşmasını engelleyen ve ışığa karşı duyarlılık meydana getiren ilaçlar kesinlikle kullanılmamalıdır. Kişi solaryuma girmemelidir.

Uygulama sonrasında ise hasta günde en az 2 ya da 3 kez nemlendirici kullanmalıdır. Kişi bu tedavi sonrasında cilt üzerinde üzerinde toplu iğne başı büyüklüğünde kabuklanmalar oluşacaktır. Yaklaşık bir hafta içerisinde bu kabuklar tamamen dökülüp cilt yeniden canlılığına kavuşacaktır.

Tedavi Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Uygulanan bu tedavi her cilt tipi üzerinde farklı zamanlarda etkilerini ortaya çıkarır. Ancak genel olarak cilt üzerinde ortaya çıkan kesin etkiler 3-6 ay arasında gerçekleştirilir. Bunun nedeni ise kolajen üretiminin yaklaşık olarak 3 ay gibi bir süre sonrasında başlamasıdır. Sonuç olarak, bu yöntemle dilediğiniz bölge üzerinde çok net sonuçlar elde edebileceksiniz. Sağlıklı ve genç görünmek için fraksiyonel karbondioksit lazer yöntemini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.