Regenara Activa Tedavisi Nedir?

Regenera activa saç kaybı tedavilerinde, son teknoloji cihaz kullanılarak kılcal damarların yenilenmesine dayanan bir tekniktir. Uygulama sırasında kafa derisi yenilenirken kişinin kendi hücreleri kullanılmaktadır.

Saç kaybıyla mücadelede kılcal damar yenileme terapisine dayanılan yeni bir tekniktir.

Uygulama tek seans olarak yapılmaktadır.

Regenera activa uygulaması andogenetik alopesi ve diğer saç kaybı rahatsızlıklarının tedavisinde oldukça etkili ve başarılı bir tekniktir.

Regenera Activa Uygulamasının Etkileri

Uygulama ile zamanla zayıflayan saç köklerinin yenilenerek canlandırılması ve daha sağlıklı bir hale gelmesi için ihtiyaç duyduğu kök hücrelerin ve destek doku hücrelerinin kişinin kendi deri dokusu ve saç köklerinden elde edilerek; saç kökü hücrelerinin kendini yenileyerek güçlenmesine destek sağlanmaktadır.

Regenera Activa Nasıl Uygulanır?

Saç dökülmesi problemleri genellikle alın veya tepe olarak adlandırılan, saçlı derinin üst kısmında yaşanmaktadır. Bu durum hem kadınlar hem de erkekler için geçerlidir.

Kulak arkası ve ense bölgesindeki saç kökleri daha sağlıklı ve dirençli kalmaktadır.

Regenera activa uygulamasında, kulak arkası ve ense bölgesinden alınan sağlıklı ve dirençli saç kökleri, özel bir hücre süspansiyonu ile hazırlanarak; problem yaşanan saçlı deri bölgelerine uygulanmaktadır. Böylece problem yaşanan bölgedeki cansız ve hasta saç köklerine destek olunmaktadır.

Saç kökleri alınırken lokal anestezi uygulanmakta böylece ağrı hissi duyulmamaktadır.

Tedavinin kişinin kendi dokusundan dönüştürülerek uygulanmasından ötürü herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Uygulama tek seansta tamamlanmaktadır. Birkaç yıl sonra 2. seansa ihtiyaç duyulabilmektedir.

Regenera Activa Herkes İçin Uygulanabilir Mi?

Saç dökülme probleminin sebebi bir enfeksiyona bağlı değilse, erkek kadın ayırt etmeksizin herkes için uygulanabilmektedir.

Saça çok sık kozmetik uygulama, kuaför işlemi, boyama gibi işlemler saç köklerinin dolaşımının bozulup cansızlaşmasına sebep olmaktadır. Bu işlemler sık yapılıyorsa, destek olması amacı ile de tedavi uygulanabilmektedir.

Regenera Activa Saç Ekimi İçin Alternatif Bir Uygulama Mıdır?

Regenera activa, saç ekimi için alternatif değil yardımcı bir tedavi yöntemdir. Genç yaşta saç kaybı problemi yaşayan erkekler için Regenera Activa uygulaması ile saç dökülmesi yavaşlatılabilmektedir.

Regenera Activa Fiyatları

Regenera Activa fiyatları için lütfen bizimle İLETİŞİME geçiniz.