Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama, bölgesel incelme olarak da karşımıza çıkabilir. Bölgesel zayıflama vücutta belirli bir bölgeyi hedef alarak gelişmiş teknolojik yöntemler ile zayıflama yöntemlerine verilen isimdir.

Bölgesel zayıflama vücutta genellikle;

  • Göbek
  • Basen
  • Kol
  • Bacak gibi yağ depolanması sebebiyle oluşan fazla kiloların bulunduğu bölgelere uygulanır.

BTL Vanquish ME temassız bölgesel zayıflama ya da bölgesel incelme tedavilerinden biridir.

Btl Vanquish Me İle Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bulunduğu alandaki yağı seçip eşit derecede azalmasını ve yok olmasını sağlayan bir zayıflama yöntemidir. Temassız Estetik, kişiye temas etmeden uygulanan ilk ve tek selektif radyofrekans cihazı BTL Vanquish ME ile yapılan zayıflama yönteminin patentli adıdır. Selektif radyofrekans teknolojisi, uygulama alanındaki yağın direncini suya bağlı olarak kas ve ciltten ayırt edebilme özelliğine sahip yeni bir teknolojidir. Uygulama kişiye tamamen temas etmeden uygulandığı için ismi temassız estetik olarak patentlenmiştir. Bu nedenle halk arasında bölgesel incelme veya bölgesel zayıflama olarak adlandırılmıştır.

Bölgesel zayıflama Ankara’da birçok yerde uygulanan bir zayıflama yöntemidir. Seçim yaparken dikkat etmeniz gereken konu bölgesel incelme tedavisinin uzman ve deneyimli biri tarafından yaptırılması gerektiğidir.

Bölgesel Zayıflama Makinesi Hakkında

emassız estetik teknolojisi ile uygulama yapılan alandaki kasın, yağın ve cildin arasındaki direnç farklılığını hücresel su tutumuna göre BTL cihazı kendisi ayırt edebilmektedir. Uzman kontrolünde yapılan bölgesel zayıflama işleminde sistem alandaki yağı kendisi bulur, seçer ve eşit bir şekilde küçülmesini ve yok olmasını sağlar. Böylece bölgesel zayıflama gerçekleşir. Bunu yaparken çevre dokulara hasar vermez çünkü yağda seçiciliği bulunmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Tedavisi Nasıl Uygulanıyor?

Temassız Estetik zayıflama yönteminde iki farklı başlık kullanılmaktadır:

  1. Büyük olan başlık tüm abdominal yani tüm karın bölgesini, yanlarla birlikte içine alacak şekilde tasarlanmıştır ve bugüne kadarki en geniş uygulama alanına sahiptir. Bölgesel zayıflama göbek eritmek için uğraşan kişilerin sıkça başvurduğu bir yöntemdir.
  2. Diğer uygulama başlığı diz üstü yağlanmalar ya da iç bacak ile basen küçültme gibi daha ince alanlarda çalışabilmek için tasarlanmıştır. Bu şekilde hızlı kilo vermek isteyenler için çözüm sunmaktadır. Bu yöntem de basen inceltmek isteyenler için idealdir.

Bölgesel zayıflama göbek eritmek ve basen inceltmek dışında, şikayetçi olunan herhangi bir bölgenin incelmesini sağlayabilir.

Doktor ön muayenesinden sonra, bölgesel inceleme işlemi için konsültasyon formu doldurulur. Bölgesel incelme zayıflama yönteminin uygulanacağı alanın fotoğrafları çekilir ve ölçümleri alınır. Başka bir alet ile vücut su indeksi ölçülür. Vücuttaki su miktarının işlem sırasında yakılacak olan yağdaki etkisi değişiklik göstermektedir. Su ne kadar fazla ise işlem o kadar yağda efektif olarak çalışacağı için uygulamadan önce minimum 3 günlük süreçte günlük 2,5 litre su içilmesi gerekmektedir.

Tüm bilgiler kişi kartına eklenir ve uygulama yapılacak alana göre doktorun belirleyeceği dakika sisteme girilir. Bölgesel zayıflama göbek çevresi için 30 dakika ile 45 dakika arası değişmekte olup uygulama alanındaki yağın fazla olması durumunda 30 dakikadır. Yağın az olması durumunda ise 45 dakika uygulanır. Ters orantının sebebi alandaki yağın fazla olduğu durumlarda cihazın bölgedeki yağları daha kolay seçmesinden kaynaklanmaktadır.

Bölgesel zayıflama uygulaması bacak inceltme ve basen küçültme bölgelerinde tek bacak için 20 dakika sürmektedir.

Bölgesel Zayıflama Tedavisi Nasıl Yapılır?

  • Bölgesel incelme yapılacak alana yerleştirilen başlıklar kişiye temas etmeyecek şekilde yaklaşık bir parmak kadar uzakta ayarlanır ve işlem başlatılır.
  • Sistem uygulama alanındaki yağın ne kadarında seçici olduğunu ekranda uygulayıcıya bildirir ve bölgesel incelme işlemi bu şekilde devam eder. Bölgesel zayıflama uygulamasının esnasında kişi sadece içeride rahatsızlık vermeyen bir sıcaklık hissedecektir.
  • Cilt yüzeyi 40 42 derece ısınırken cilt altı yağ dokusu 48 52 dereceye kadar ısınacaktır. Isınan yağ küçülecek ve vücudun enerji döngüsünde yok olacaktır. Cilt yüzeyi de işlem esnasında ısındığı için yağdan azalma sağlandığı dönemde ciltte sarkma oluşmaz. Dolayısıyla bölgesel incelme uygulaması ile birlikte sağlıklı bir zayıflama işlemi gerçekleşir. Uygulama sonrasında yaklaşık bir buçuk iki saat kadar sıcaklık içeride kalmaya devam edecektir.

Temassız bölgesel zayıflama hakkında bilgi için videomuzu seyredebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Tedavisi Hangi Sıklıkla Uygulanmalı?

Temassız Estetik işlemi klinik çalışmalarda, zayıflama yöntemleri arasında liposuctiona alternatif bir zayıflama yöntemi olduğunu kanıtlamıştır. Uygulama alanındaki yağdan sayısal olarak azalma sağlarken aynı zamanda hacimsel olarak da incelmeye yardımcı olmaktadır. Bu yüzden uygulama alanında tekrar yağ oluşumu kısa vadede mümkün değildir.

Kişinin uygulama sonunda beslenme düzeninde herhangi bir değişikliği olmaz ise ve hormonal bir farklılık yaşanmaz ise aynı bölgede bölgesel yağlanma gözlemlenmez. Bu yüzden ikame uygulama gerekmemekle birlikte kişi çok kilolu ise 6 ay sonra tekrar bir 4 seanslık bölgesel zayıflama uygulaması yaptırabilir. Bölgesel zayıflama tedavisi hakkında aklınıza takılan tüm soruları doktorunuza sorun!

“Çok Kiloluyum, Bende Bölgesel Zayıflama İşlemi Yapılabilir Mi?”

“Çok kiloluyum ve zayıflamak istiyorum.” diyenler için hızlı kilo verme yöntemlerinden biri temassız estetiktir. Normal şartlarda günümüzde uygulanan bölgesel incelme ile zayıflama yöntemleri yağı paketleme ve vücudu şekillendirme amaçlı olarak üretildikleri için belirli bir kilonun üzerine uygulama yapılmasının uygun olmadığı bilinmektedir. BTL Vanquish ME sistemi yağa odaklı olarak çalıştığı için uygulama alanında fazla yağın olması aslında istenilen bir şey olup alanda ne kadar yağ var ise sonuçta o kadar iyi olmaktadır.

Zayıf Kişilerde de Bölgesel İncelme Sağlanabilir

BTL Vanquish ME sistemi uygulama alanındaki yağı vücudun hücresel su tutumuna göre seçebilmektedir. Kişinin hidrasyonu eğer yeterli seviyede ise zayıf da olsa tek bir yerinde bulunan fazla yağı seçebilir ve sadece bu yağa odaklı olarak ısınma yaratabilmektedir. Dolayısı ile zayıf olup tek bir bölgedeki yağlanmadan kurtulabilirsiniz.

Doğum Sonrası İncelme İçin İşe Yarar Mı?

Bölgesel zayıflama uygulaması emziren annelere yapılmamaktadır. Emzirme döneminde sütün yağ oranı değişeceği için uygulanmaz ancak bu dönemin sonunda bacak inceltme, basen küçültme ve bel çevresindeki yağlanmadan bölgesel zayıflama tedavisi ile sonuçlar alınabilir.

Bölgesel Zayıflama Mümkün Mü?

BTL Vanquish ME sistemi tüm dünyada 53 farklı ülkede 1000’den fazla klinikte kullanılmaktadır. Uzun dönemli sonuçları olan ve sonuçları klinik çalışmalar ile kanıtlanmış bir sistemdir. Dünyada ilk defa bir cihaz ile yağdan azalma yapıldığının kanıtını MR ve ultrason görüntüleri ile ispatlanmıştır. Bu sayede Amerika Sağlık Örgütü FDA “Circumferantial Fat Reduction” Çevresel Yağ Yok Etme Onayı ile “inner thigh and saddle bags fat reduction” İç Bacak ve Basende Çevresel Yağ Yok Etme Onayı vermiştir.

Bölgesel İncelme Tedavisinin Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Kişinin hidrasyon değeri %60’ın üzerinde ise ilk seanstan, %50 civarında ise ikinci seanstan itibaren gözle görülür ve ölçülebilir sonuçlar alınmaktadır. Uygulama sonuçları, küçülen yağ hücreleri ile vücudun düzene girme süresi ortalama 3 ay olduğu için incelme 3 ay boyunca devam edecektir.

Bölgesel İncelme Tedavisi Fiyatları

Bölgesel incelme tedavisi fiyatları uygulama süresine göre farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Bölgesel zayıflama, selülit ve sıkılaşma için en son trend uygulamalardan bir başkası hakkında bilgi almak istiyorsanız linke tıklayın.