Selülit Tedavisi

Selülit Nedir?

Selülit, derinin alt kısmındaki yağ hücrelerinin, gereğinden fazla birikmesi ile kan dolaşımını bozması neticesinde oluşmaktadır.

Sorunun ilerlemesi ile birlikte yağ topaklanmaya başlayarak deride portakal kabuğu görünümünde çöküntü oluşmasına yol açar.

Kadınların yaklaşık %80’inin yaşadığı bir problem olan selülitin oluşma nedenleri arasında, hareketsiz yaşam, beslenme ve genetik belirtilebilir.

Kilolu kişilerde görülür tanımlaması doğru değildir. Zayıf kişilerde de problem gözükmektedir.

Selülit sıklıkla karın, kalça, üst bacak bölgesi ve baldırlarda görülmektedir.

Portakal kabuğunu görünümünde olan selülit, kan ve dolaşım bozukluklarına bağlı olarak da oluşabilmektedir. Vücutta oluşan çukurcuklar ile belirgin olan selülit, bazı durumlarda varisler ile birlikte de görülmektedir. Varis ile birlikte görülen selülitlerde ince ve kalın kılcal damar çatlamalarına da gözlemlenebilmektedir.

Selülit Tedavisi ile ilgili detaylı bilgiye Akustik Dalga Terapisi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Akustik Dalga Terapisi – AWT

Selülit tedavisi uygulamasında başarı ile kullanılan akustik dalga terapisi ( awt ), vücudun kendi doğal mekanizmasını kullanan bir sistemdir.

Selülit tedavisi dışında bölgesel zayıflama ve dokuların sıkılaşması tedavilerinde de kullanılmaktadır.

AWT Nasıl Uygulanır?

Selülit tedavisinde kullanılan AWT, uygulama bölgesine soğuk jel sürülerek başlamaktadır. Uygulama yapılacak bölgeye özel başlıklar ile masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Cihazdan yayılan akustik dalgalar, yüksek basınçlı ses dalgaları çıkarmaktadır. Ortaya çıkan ses dalgaları, yağ hücre zarlarını hedefleyerek parçalanmalarını sağlamaktadır. Parçalanan metabolik ürünler, lenfatik ve kan dolaşımı sistemleriyle ortamdan uzaklaştırılmaktadır.

AWT uygulaması yağ hücrelerinin yakımını sağlarken, öte yandan kolajen oluşumunu arttırmaktadır. Böylece sıkılaşan ciltte uzun süreli iyileşme sağlanmaktadır.

Selülit Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Selülit tedavisi seans sayısı sabit değildir. Ücretsiz ön muayene ile seans sayısı belirlenebilmektedir. Uygulama yapılacak bölge, bölgedeki yağ oranı ve tonus kaybı belirlendikten sonra seans sayısı netleşmektedir.

Selülit Tedavisi Fiyatları

Selülit tedavisi fiyatları yoğunluğa ve uygulanacağı bölgeye göre farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için lütfen bizimle İLETİŞİME geçiniz.