Saçkıran Tedavisi

Alopecia Areata halk arasında Saçkıran olarak adlandırılan bölgesel saç dökülmelerinin yaşandığı bir rahatsızlıktır. Saçkıran rahatsızlığının temel sebebi strestir. Özellikle yoğun stresli dönemlerde ortaya çıkmaktadır.

Stres günümüzde birçok rahatsızlığın tetikleyicisidir. Saçkıran rahatsızlığı da bunlardan bir tanesidir.

Saçkıran rahatsızlığı her yaşta ve cinsiyette gözlemlenebilmektedir. Stres ve genetik faktörler başta olmak üzere birçok faktöre bağlı olarak ergenlikten itibaren herkesin başına gelebilecek bir rahatsızlıktır.

Erkeklerde görülme olasılığı kadınlara göre daha yüksektir. Saç önce cansızlaşmakta ve zamanla dökülmektedir. Dökülme yaşanan bölge de kelleşmektedir.

Saçkıran tedavisi ile rahatsızlığın giderilebilmesi mümkündür.

Saç Kıran Ciddi Bir Sağlık Problemı Midir?

Saçkıran rahatsızlığı fiziksel olarak sağlık problemi sayılmaz. Ancak kişinin psikolojisini olumsuz etkileyerek sosyal hayatında sorun yaşamasına yol açmaktadır. Önlem alınması halinde kolayca tedavi edilebilecek bir rahatsızlık iken, kendi haline bırakılması halinde yayılma riski bulunmaktadır.

Saçkıranın Rahatsızlığının Sebepleri Nelerdir?

Saçkıran rahatsızlığının birçok nedeni bulunmaktadır. Bunların başlıcaları;

Aşırı stres,

Genetik kodlar

Yoğun saç kaybı ve deride yaşanan döküntüler,

Saçların zayıf oluşu,

Saç dökülmesine karşı önlem alınmaması olarak belirtilebilir.

Saçkıran Bulaşıcı Bir Rahatsızlık Mıdır?

Saçkıran rahatsızlığı bulaşıcı değildir.

Saçkıran Tedavisi

Saçkıran tedavisi için 2 yöntem tavsiye edilmektedir. Saç Mezoterapisi ve PRP Uygulaması oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Her iki uygulamanın da temel amacı saçkıran rahatsızlığının görüldüğü bölgedeki saç köklerinin güçlendirilmesini sağlamaktır.

Saç Mezoterapisi hakkındaki sayfamızı BURADAN inceleyerek detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

PRP hakkında da detaylı bilgi için BURADAN ilgili sayfamızı ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Saçkıran Tedavisi Fiyatları

Saçkıran Tedavisi fiyatları için öncelikli olarak muayene olarak, uygun tedavi yöntemi belirlenmelidir. Ücretsiz ön muayene ve randevu oluşturmak için lütfen bizimle İLETİŞİME geçiniz.