PRP Tedavisi

PRP Tedavisi kişinin vücudundan az miktarda kanın alınarak özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılması ve ayrıştırılan kanın enjeksiyon ile vücuda geri verilmesi işlemidir.

İşlem sonrası elde edilen plazma, platelet hücre bakımından zengindir. Platelet hücrelerin başlıca görevi kanın pıhtılaşmasını sağlamaktadır. Platelet hücrelerin içeriğinde bulunan büyüme faktörleri, yara iyileşmesini sağlamaktadır.

PRP tedavisi ile ilaca ihtiyaç duymaksızın kişinin kendi kanı ile vücuttaki bazı hastalıkları iyileştirebilmek mümkündür. Bu sayede ilaçların vücuda verebileceği zararların önüne geçilebilmektedir.

PRP uygulaması cilt gençleştirmeden, saç dökülmesine kadar birçok rahatsızlığın tedavisinde başarı ile kullanılmaktadır.

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

PRP Tedavisi alanında uzman doktorlar tarafından uygulanması gerekmektedir.

Hastadan alınan az miktarda kan, uygulama için kullanılan özel bir tüp içerisine konulur.

Santrifüje konulan tüpteki kanın içerisinde bulunan maddeler ortalama 5 dakika içinde ayrışır.

Böylelikle kanın içerinde bulunan trombositlerden ve büyüme faktörlerinden zengin plazma ayrışır.

Uygulama ile elde edilen karışım, rahatsızlık duyulan bölgeye enjekte edilir.

PRP Tedavisi, genellikle 2-4 hafta aralıklar ve rahatsızlığın boyutuna göre 3-4 seans olacak biçimde uygulanmaktadır. Seans sayısı ve aralığına muayene sonrası doktor karar verecektir.

PRP Tedavisi İle Cilt Gençleştirme

Yılların etkisi ile ciltte yaşlanmaların ortaya çıkması kaçınılmaz gerçektir. Yıpranan ciltlerin tedavisinde birçok yöntem uygulanmaktadır.

Cilt gençleştirme tedavileri içerisinde en etkili, doğal ve hızlı olanı PRP uygulamasıdır. Uygulamada vücuda kimyasal yerine kişinin kendi kanının enjekte edilmesi alerji ve yan etki risklerini ortadan kaldırmaktadır.

PRP Tedavisi ile cilt gençleştirme özellikle boyun, yüz, bacak içi, eller, kollar ve dekolte için uygulanmaktadır.

PRP Tedavisi ciltte oluşan kırışıklık, çökme, leke, iz ve sarkmaların giderilmesine dönük başarı ile uygulanmaktadır. Vücutta oluşan ve iyileşmesi uzun süren yara ve çatlakların tedavisinde de uygulanmaktadır.

PRP Tedavisi Fiyatları

PRP Tedavisi fiyatları hastalığın boyutuna, seans sayısına göre değişmektedir. Ücretsiz ön muayene ile seans sayısı ve bilgisi alabilmek için lütfen bizimle İLETİŞİME geçiniz.