PRP Ankara

PRP tedavisi, cilt kırışıklıklarının giderilmesinde başarı ile uygulanan dermatolojik tedavi yöntemidir. Uygulama sonrasında cildin kalitesi artırılarak canlı ve parlak bir görünüme kavuşturulması sağlanmaktadır.

Yara, sivilce, leke izlerinin giderilmesinden, cilt gençleştirmeye kadar bir çok farklı alanda kullanılmaktadır.

Prp Ankara randevusu için aşağıdaki bilgiler ile bize ulaşabilirsiniz.

PRP Tedavisi Nedir?

PRP’nin Türkçesi platelet zengin plazma uygulaması olarak belirtilmektedir. Kanda bulunan platelet hücre sayısının arttırması amacıyla uygulanmaktadır.

Kanda bulunan Platelet hücrelerin görevi vücuttaki yaraların tedavi edilmesini sağlamaktır. Zamanla kandaki Platelet hücre oranı azalmaktadır. PRP tedavisinde kişiye kendi kanından elde edilen Platelet hücre enjekte edilmektedir. Böylece eksilen hücrelerin artırılması sağlanarak, ciltte iyileşmenin çok daha hızlı yapılması sağlanmaktadır.

İşleme, kişinin cilt rahatsızlığının bulunduğu bölge temizlenerek başlanır. Uygulama öncesinde kişiden alınan kan, uygulama yapılacak bölgeye aktarılır.

Platelet Hücreler Ne İşe Yarar?

Kanda Platelet hücre doğal olarak bulunmaktadır. Bu hücreler, ciltte oluşan yaraların iyileşmesini sağlamaktadır. Hücrenin içerisinde, hücreleri yenileme görevinden sorumlu büyüme faktörleri bulunur.

PRP Hangi Amaçlarla Uygulanır?

PRP tedavisi birçok alanda başarı ile uygulanmaktadır. Göz hastalıklarından, diş tedavisine, ortopediden, kozmetik dermatolojiye kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle Dermatoloji ve diz PRP uygulamalarında öne çıkmaktadır.

Prp Tedavisinin Amacı Nedir?

PRP tedavisi temel amacı hasarlı bölgeye yoğun biçimde özel kan hücrelerinin enjekte edilmesidir.

Özel kitler kullanılarak elde edilen platelet hücreler, kandaki platelet sayısının ortalama 3-4 kat daha fazlasıdır. Hazırlanan plateletler kana enjekte edildiğinde, hasarlı bölgedeki onarımın daha hızlı olması sağlanmaktadır.

Prp Ankara hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.