Masseter Botoksu

Geçmişte yumuşak yüz hatlarına sahip olmak isteyen kadınlar için çene küçültme ameliyatı tek seçenek iken, günümüzde Masseter Botoksu Uygulaması ile ağrısız ve ameliyatsız aynı sonucu alabilmek mümkün hale gelmiştir.

Masseter botoksu, yüzün alt kısmında yer alan masseter kasının inceltildiği estetik bir uygulamadır. Tedavide yüzün alt kısmındaki şekil bozukluklarının giderilmesi hedeflenmektedir. Uygulama ile yüzde sert bir görünüm sağlayan kare yüz şekli, orantılı bir yüz şekli haline getirilmektedir. Yüzdeki masseter kasının büyük olması fiziksel olarak da rahatsızlık verebilmektedir.

Çene şekli belirsiz olan kişilerdeyse tersine bir etki ile masseter kası büyütülerek çenenin belirgin bir görünüm alması sağlanabilmektedir.

Masseter Botoksu ameliyatsız, yüzü yeniden şekillendirmede yeni bir seçenek sağlamaktadır.

Masseter Botoks Uygulaması hakkında bilgi için videomuzu seyredebilirsiniz.

Masseter Botoksu İle Çene Küçültme

İdeal çene şekli erkekler ile kadınlar arasında büyük farklılıklar göstermektedir. Kadınlarda ince yüz şekli daha estetik ve yumuşak bir görünüm sağlarken erkeklerde ise kare yüz şekli ile güçlü bir ifade kazanılmaktadır.

Özellikle kare ve yuvarlak tip yüz hatlarına sahip olan kadınlar, daha çekici ve yumuşak bir görünüm için masseter botoksu uygulamasına başvurmaktadır.

Masseter Botoksu Avantajları

Ameliyat gerektirmediği için anestezi riski taşımaz.

İyileşme süreci yoktur.

Uygulama sırasında ve sonrasında ağrı hissedilmemektedir.

Ameliyatsız uygulama olması sebebiyle dikiş izi bulunmamaktadır.

Uygulama sonrası gündelik yaşantıya devam edilebilir.

Masseter Botoksu İle Çene Küçültme Ameliyatı Farkı Nedir?

Masseter Botoksu klinik ortamında yapılabilen, anestezi gerektirmeyen ve kısa sürede tamamlanan ameliyatsız bir işlemdir. Kişi gündelik yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

Çene küçültme ameliyatı ise cerrahi bir operasyondur. Kişinin çene kemiğinde kesi veya tıraşlama yapılması gerekmektedir. Anestezi uygulanmakta ve iyileşme süreci uzun olmaktadır.

Uygulama Sonrasi Ağrı Yaşanır Mı?

Masseter Botoksu uygulaması sonrasında kişide ağrı olmamaktadır.

Masseter Botoksu Fiyatları

Uygulama fiyatları için lütfen bizimle İLETİŞİME geçiniz.

OPERASYON KİŞİYE ÖZEL OLARAK PLANLANDIĞI İÇİN MUTLAKA UZMAN DOKTOR TARAFINDAN UYGULANMALIDIR.