Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, vücutta oluşan kıl ve tüylerden, kalıcı olarak kurtulabilmek amacıyla lazer ışınları kullanılarak uygulanan işlemdir.

Lazer Epilasyon, geleneksel ağda ve epilasyon yöntemleri ile kıyaslandığında çok daha sağlıklı ve kalıcı çözümler sunmaktadır.

Lazer epilasyon uygulamasının en büyük artısı, lazer ışınlarının vücut tarafından emilmeyip doğrudan kıl köklerine gitmesi ve kıl folikülünde yer alan melanin pigmentini hedefleyerek kıl oluşumunu kademeli olarak sona erdirmesidir.

Buz Lazer Uygulaması Nedir?

Lazer epilasyon uygulamaları için üretilen teknoloji her geçen gün kendisini yenilemektedir. Buz Lazer uygulaması en son trend olarak kullanıma sunulmuştur.

Daha önceki cihazların eksiklikleri göz önüne alınarak iyileştirme yapılmıştır. Tek bir başlık altında 3 dalga lazer boyu toplanmıştır. Uygulama ile masaj konforunda epilasyon hizmeti alınması sağlanmaktadır.

Cihaz FDA tarafından onaylanarak kullanıma sunulmuştur.

Buz Lazer Uygulaması Nasıl Çalışır?

Epilasyon yapılan bölge lazer ışınları ile ısıtılarak kıl kökleri tahrip edilmektedir. Bu işlem sırasında cildin zarar görmemesi sağlanır. Böylece yanık oluşma riski yoktur.

İşlem epilasyon bölgesine masaj yapar gibi hareket ettirerek uygulanmaktadır.

Uygulama esnasında kontak soğutma sistemi ile uygulama bölgesi soğutularak ağrı oluşumu önlenmekte, uygulamanın konforlu bir biçimde yürütülmesi sağlanmaktadır.

Epilasyon yöntemlerinde zebra çizgisi oluşabilme ihtimali bulunurken, Buz Lazer uygulamasında bu risk bulunmamaktadır.

Buz Lazer uygulamasında istenilen sonuca genellikle 3 ila 8 seans arasında ulaşılmaktadır. Seans aralıkları doktor tarafından belirlenerek uygulanmaktadır. Seans aralıklarında ortaya çıkan kıllara müdahale edilmemesi gerekmektedir.

Buz Lazer Epilasyon Öncesi Hazırlık

Buz Lazer uygulaması öncesinde tüy ve kıllar bir ay süre ile alınmamalıdır.

Buz Lazer uygulaması yapılacak olan bölgede yara bulunmamalıdır.

Uygulama sonrası birkaç hafta solaryum veya güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır.

Buz Lazer Uygulamasi Ağrılı Mıdır?

Lazer epilasyon uygulaması genel olarak ağrısız bir işlemdir. Buz Lazer uygulaması teknolojisi ile ağrı hissi tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Buz Lazer Fiyatları

Buz Lazer uygulaması fiyatları hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle İLETİŞİME geçiniz.