Fibrocell Tedavisi

Fibrocell tedavisi kişinin kendi derisinde bulunan Fibroblast hücrelerinin üretilerek vücutta hasar görmüş bölgeye enjekte edilmesi işlemidir. Fibroblast hücreleri uygulandığı bölgede hızlı biçimde onarım ve gençleşme sağlamaktadır.

Fibrocell tedavisi ile ciltte oluşan kırışıklıklarda azalma, cilt renginde canlanma ve parlaklık, saç dökülmesini engelleme gibi birçok fayda sağlanabilmektedir.

Fibrocell Tedavisi Faydaları

  • Ciltteki yara izlerinin tedavisi.
  • Ciltteki ince ve derin kırışıklıkların tedavisi.
  • Leke tedavisi (Diğer tedaviler ile kombine edilir).
  • Yüzde oluşan çukurlukların giderilmesi.
  • Cildin canlı ve parlak görünmesini sağlamak.
  • Akne izi tedavisi.
  • Deri kalitesinin arttırılması.
  • Saç dökülmesi tedavisi.

Fibrocell Tedavisi Nasıl Yapılır?

Fibrocell tedavisinde kişinin kulak arkasından ufak bir deri parçası alınmaktadır. Parça alınacak bölge olarak koltuk altı ya da kasık bölgesi de seçilebilmektedir. Kulak arkası seçilmesinin sebebi bölgenin güneşin etkilerinden korunmuş olması ve uygulama sonrasında iz kalmamasıdır. Özellikle güneşin etkilerinden korunmuş bölge seçilmesinin sebebi ise bu bölgelerdeki fibroblastlar kalite ve sayıca daha fazladır.

Uygulama sırasında kişinin 2 tüp kanı alınarak fibroblast üretimi kişinin kendi kanında yapılacaktır.

Çok ince uçlu iğneler kullanılmasına rağmen ağrı hissini tamamen ortadan kaldırmak için lokal anestezik krem ile uygulama yapılacak bölge uyuşturulmaktadır.

Uygulama oldukça pratiktir ve ortalama 15 dakika sürmektedir.

Fibrocell tedavisi 3 seans olacak biçimde yapılmaktadır. İlk uygulamadan sonra 2. ve 3. uygulamalar 2-3 hafta sonrasında olacak şekilde planlanmaktadır. Uygulama süresince laboratuvar ortamında fibroblast üretimi devam etmektedir.

İşlem sırasında uygulama bölgesi lokal anestezik krem ile uyuşturulmaktadır.

Fibrocell Tedavisi Etkileri Ne Kadar Sürer?

Fibrocell tedavisi uygulandıktan sonra etkisi 1 ile 4 yıl arasında sürmektedir.

Fibrocell Tedavisi Fiyatları

Fibrocell tedavisi fiyatları hücre sayısı ve uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat bilgisi için lütfen bizimle İLETİŞİME geçiniz.