Cilt Gençleştirme

Sağlık ve estetik alandaki teknolojik gelişmeler ile cilt gençleştirme uygulamaları daha pratik ve uzun süre kalıcılık sağlayacak biçimde yapılabilmektedir.

Cilt gençleştirmede son dönemde popüler hale gelen uygulamalar;

  • Scarlet X Uygulaması,
  • Fraksiyonel Karbondioksit,
  • Fokuslu Ultrason,
  • Karbon Peeling,
  • PRP Tedavisi olarak belirtilebilir.

Scarlet X Uygulaması

Scarlet X cilt gençleştirme uygulamaları içinde en son trend olarak karşımıza çıkar. Bugüne kadar kullanılan cihazların geliştirilmiş versiyonudur. İnce damarları seçici olarak tedavi edebilme özelliği bulunmaktadır.

Şoksuz iğne teknolojisi kullanılması sebebiyle uygulamadan sonra kanama, iğne izi gibi olumsuzluklar görülmemektedir.

Cihazın ayarlanabilir başlıkları limitsiz ve hızlı atış yapabilmektedir. Cilt yapısına göre değişen enerji aralıkları kullanılarak, tedavinin başarı oranı artırılmaktadır.

Scarlet X uygulaması ile pürüzsüz ve canlanmış bir cilde kısa sürede ulaşabilirsiniz.

PRP Tedavisi

PRP tedavisi; cilt kırışıklıklarının giderilmesinde kullanılan en etkili dermatolojik tedavilerdendir. PRP tedavisi ile cilt canlılığını koruyarak esneklik ve gençlik kazanmaktadır.

Uygulamanın amacı vücuttaki yaraların tedavi edilmesini sağlayan kan hücrelerinin sayısının artırılmasıdır. Böylece yaşlanmaya sebep olan kan hücrelerinin yenilenmesi sağlanabilmektedir.

Fraksiyonel Karbondioksit

Fraksiyonel karbondioksit lazer, kırışıkların giderilmesi, cilt yenileme ve gençleştirme uygulamalarında tercih edilmektedir.

Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamasında, hasarlı bölgeye ışın klonları gönderilmektedir. Bu klonlar birbirlerine temas etmeden arada sağlam deri adacıkları bırakmaktadır. Bu tedavi adacıkları, uygulamanın temelini oluşturmaktadır.

Fokuslu Ultrason

Fokuslu ultrason uygulamasında amaç azalan kolejen miktarının arttırılmasını sağlamaktır. Ses dalgaları kullanılarak yüzün gerilmesi hedeflenmektedir.

Uygulama yapılan bölgeye verilen ses dalgaları cilt içerisinde hasar oluşturarak kolajen miktarının artırılması sağlanmaktadır. Uygulama cildin alt tabakasına yöneliktir, cildin üst tabakasına herhangi bir etki yapmaz.

Fokuslu ultrason uygulaması etkisini kısa sürede gösterir. Kolajen seviyesinin artması ile birlikte kırışıklıklar kaybolmaya başlayıp, cilt daha gergin ve canlı bir görünüme bürünür.

Karbon Peeling

Karbon Peeling uygulaması cilt tabakasının üst kısmında katman haline gelmiş ölü tabakanın temizlenerek ciltten atılmasıdır. Uzman dermatologlar tarafından yapılan uygulamada lazer teknolojisi kullanılmaktadır.

Karbon Peeling yapılacak bölgeye karbon sıvı sürülüp yaklaşık 10 dakika beklenir. Süre sonunda uygulama yapılacak bölgeye ani ısı dalgaları gönderilerek karbon sıvının ölü tabaka ile birleşmesi sağlanır. Bu birleşmeden meydana gelen buharlaşma ile ölü ve kirli tabaka soyularak ciltten atılır. Uygulama sonrasında ciltteki yenilenme net biçimde fark edilebilmektedir.

Cilt gençleştirme uygulamaları hakkında detaylı bilgi için bizimle İLETİŞİME geçiniz.