Botoks

Botoks uygulaması ile ciltte oluşan kırışıklıkların geçici süreliğine yok edilmesi sağlanmaktadır. Botoks tedavisinin etki süresi kişiden kişiye, uygulama bölgesine, yaşa ve hasarlı bölgenin durumuna göre değişmek ile birlikte ortalama 4-6 ay civarında sürmektedir.

İşlemde herhangi bir sınırlandırma bulunmamakla birlikte, emziren bayanlar ve hamileler dışında, 18 yaşını dolduran herkes için uygulanabilmektedir.

Botoks uygulaması 10-15 dakika gibi oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Uygulamanın etkisi ise 5-7 gün arasında görülmektedir. Uygulama sonrasında iyileşme süreci gibi bir durum olmadığı için öğlen arasında dahi uygulanarak, kişinin gündelik yaşantısına ara vermeksizin devam edebilmesi mümkündür. Uygulama yapılan gün, spor salonu, sauna, kuaför gibi etkinlikler yapılmamalıdır. 3 gün boyunca da yüzme havuzuna gidilmemelidir. Aynı gün yüzüstü yatılmayarak yüze baskı yapılmamalıdır. İşlem sırasında ya da sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

Botoks uygulaması; alın, kazayağı, kızgınlık çizgisi, boyun, aşırı terlemeyi önleme, kaş kaldırma için tercih edilmektedir.

Botoks Tedavisi hakkında bilgi için videomuzu seyredebilirsiniz.

Botoks Uygulamasının Yüze Etkisi

Yüz ve boyun bölgesinde bulunan mimik kaslarının kasılması sonucunda göz çevresi, alın bölgesi, kaş arası, dudak çevresi, ağız çevresi, burun yan duvarları ve boyun bölgesinde kırışıklıklar oluşmaktadır. Bu kırışıklıklar kişinin kızgın, yorgun, üzgün görünmesine yol açmaktadır.

Botoks uygulaması ile mimik kaslarının geçici süre ile bloke edilerek, yüzde oluşan kırışıklıkların giderilerek olumsuz ifadelerin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Böylece kişi daha dinç ve gençleşmiş bir görünüme sahip olur.

Botoksun Yüz Bölgesindeki Uygulama Alanları

Alın bölgesinde oluşan, yaşlı ve yorgun bir ifadeye yol açan çizgilerinin giderilmesi,

Dudak üzerinde oluşan ince çizgilerin giderilmesi,

Kaş arasında oluşan ve kızgın ifadeye neden olan çizgilerin giderilmesi,

Kaz ayağı olarak adlandırılan göz kenarında oluşan kırışıklıkların giderilmesi,

Boyun derisindeki oluşan kırışıklıkların giderilmesi,

Kaşların kaldırılması sağlanabilmektedir.

Botoks İle Aşırı Terleme Tedavisi

Botoks uygulaması aşırı terleme rahatsızlığı yaşayan kişiler için de etkili bir tedavi yöntemidir. El, ayak ve koltuk altı terlemeleri botoks tedavisi ile kontrol altına alınabilmektedir.

Botoks Uygulaması Fiyatları

Botoks Uygulaması Fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen bizimle İLETİŞİME geçiniz.