Botoks Uygulaması

Botoks uygulaması ile ciltte zamanla oluşan kırışıklık ve çizgilerin giderilmesi sağlanmaktadır. Botoks tedavisinin etki süresi kişiden kişiye değişmek ile birlikte ortalama 6 ay olarak belirtilebilir. Etki süresini belirleyen temel faktörler uygulanan bölgenin durumu ve kişinin yaşıdır. Botoks, hamile ve emziren bayanlar dışında herkes için uygulanabilmektedir.

Botoks uygulaması ile kırışıklık oluşan bölgelerdeki mimik kaslarının, geçici olarak, kasılması bloke edilmektedir. Böylece kırışıklıklar giderilerek daha canlı ve genç bir yüz ifadesi kazanılması sağlanmaktadır.

Botoks uygulaması işlem süresi ortalama 15 dakikadır. Uygulama sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. Kişiler, uygulama sonrasında, gündelik yaşantılarına ara vermeksizin devam edebilmektedir.

Uygulama yapılan gün spor, sauna, kuaföre, yüzme havuzuna gidilmemelidir. Aynı gün uygulama yapılan bölgeye baskı yapılmaması için yüzüstü yatılmaması gerekmektedir.

Botoks uygulamasının tam etkisi ortalama 1 hafta içerisinde görülebilmektedir.

Botoks Uygulaması hakkında bilgi için videomuzu seyredebilirsiniz.

Botoks Uygulama Alanları

Botoks, kazayağı, boyun, alın ve yüzde oluşan kırışıklıklar, kaş kaldırmak ve aşırı terlemeyi önlemek için sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

Yüz ve boyun bölgesinde bulunan mimik kaslarının kasılması sonucu, göz çevresi ( kaz ayakları ), alın, kaş arası, dudak üst çevresi ve burun yan duvarlarında kırışıklıklar oluşmaktadır.

Ağız çevresinde oluşan çizgiler üzgün bir yüz ifadesine, alın ve göz çevresindeki çizgiler yorgun ve yaşlı bir yüz ifadesine, burun yan duvarları ve kaş arasındaki çizgiler ise kızgın bir yüz ifadesine neden olur.

Botoks uygulaması, yüz kasları anatomisini iyi bilen deneyimli doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Kırışıklığa yol açan kasların üzerine çok ince uçlu bir iğne ile işlem yapılır.

İşlem sırasında çok hafif bir yanma hissedilebilir ancak ağrı hissedilen bir uygulama değildir.

Uygulama sonrası botoksun çevre kaslara dağılmaması için, uygulama bölgesinin ovuşturulmaması gerekir.

  • Kızgın bir görünüme sebep olan kaş arası çizgileri,
  • Yorgun ve yaşlı bir görünüme sebep olan alın çizgileri,
  • Kaz ayağı olarak adlandırılan göz kenarı kırışıklıkları,
  • Kaş kaldırılması,
  • Üst dudaktaki ince çizgilerin düzeltilmesi,
  • Boyun derisindeki kırışıklıkların giderilmesi,
  • Aşırı terleme tedavisi amacıyla uygulanmaktadır.

Aşırı Terleme Tedavisinde Botoks

Botoks aşırı terleme rahatsızlıklarında başarı ile kullanılan bir uygulamadır. Koltuk altı, el ve ayak terlemelerinden botoks uygulaması ile kurtulabilmek mümkündür.

Botoks Ve Dolgu Aynı İşlem Midir?

Her iki uygulama da tamamen birbirinden farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Dolgu uygulamaları ile mevcut hacim azalmalarının giderilmesi hedeflenmektedir. Botoks uygulaması ile ise kas aktiviteleri sonucunda oluşan kırışıklıkların giderilmesi hedeflenmektedir.

Botoks, hareket kaynaklı kırışıklıklar için kullanılırken, dolgu uygulamaları ise hacim kaybından sebep oluşan kırışıklıkların giderilmesinde kullanılmaktadır.

Botoks Fiyatları

Botoks Fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle İLETİŞİME geçiniz.