Botoks Ankara

Yüzdeki yaşlılık ifadesini en belirgin hali ile gösteren şey mimik kaslarının aşırı kullanımıdır.

Botoks, aşırı kullanım sonucunda kaslarda oluşan çizgileri hafifletmek amacı ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Sıklıkla kullanıldığı bölgeler; alındaki yatay çizgiler, kaz ayakları ve kaş çatma çizgisidir.

Botoks Uygulaması hakkında bilgi için videomuzu seyredebilirsiniz.

Botoks Nedir?

Botoks, botulinum toksin olarak adlandırılan kas gevşetici bir ilaçtır. Uygulamada botoks doğrudan problemli bölgedeki kas içerisine enjekte edilmektedir.

Bu sayede problemli bölgedeki kasların sinirler tarafından uyarılması geçici süreyle engellenmekte, aşırı kasılmalar önlenmektedir.

Botoks Uygulaması Faydaları Nedir?

Yüzde bulunan ve mimik kasları olarak adlandırılan dinamik kasların aşırı çalışması ile üzerinde bulunan cilt katlanıp çizgiler oluşmasına neden olur.

Botoks uygulaması ile ilgili bölgedeki kasların hareketi azaltılmaktadır. Böylece cildin kırışması önlenerek, gergin bir görünüm kazanması sağlanmaktadır.

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Sıklıkla Botoks uygulanan bölgeler;
  • Yüzün üst kısmındaki mimik çizgileri,
  • Glabella (iki kaş arası),
  • Göz kenarı,
  • Alın ve burun kökü olarak belirtilebilir.

Uygulamada Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  • Uzman doktor tarafından uygulanmalıdır.
  • Uygun ürün kullanılmalıdır.
  • Sterilizasyonun sağlanmalıdır.

Botoks Yüzde Doğallığı Bozar Mı?

Rahatsızlığın sebebi kas aktiviteleri neticesinde oluşan kırışıklıklar ise botoks bu rahatsızlığın tedavisinde en doğru tercih olacaktır. Doğal bir görünüm kazanılmasına yardımcı olacaktır.

Uygulamanın Riskleri Var Mıdır?

Uzman doktor tarafından ve doğru prosedür uygulanması ile birlikte yan etkileri minimum olacaktır. Uygulama sonrasında enjeksiyondan sebep geçici his kaybı, lokalize enfeksiyon, hassasiyet, hafif kızarıklıklar ortaya çıkabilmekte, kısa sürede kendiliğinden iyileşmektedir.

Botoks Nasıl Uygulanır?

Öncelikli olarak uygulama yapılacak bölge dezenfekte edilir. Botoks maddesi çok ince uçlu iğneler ile doğrudan kasın içerisine enjekte edilir.

Uygulama ortalama 10 dakika sürmektedir.

Etkisi Ne Zaman Görülür?

Uygulama sonrası üçüncü günden itibaren etkileri görülmeye başlanır. Kişiye göre değişmekle birlikte maksimum 2 hafta içerisinde etkileri tamamlanmış olur.

Botoks Uygulaması Etkisi Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın etkisi ortalama 6 ay sürmektedir. Kalıcılık süresi kişiye göre farklılık göstermektedir. Bu süre daha uzun ya da daha kısa olabilmektedir.

Aşırı Terlemede Botoks Tedavisi

Botoks uygulaması koltuk altı, el içi, ayak tabanı ve koltuk altı terlemelerinde oldukça başarılı sonuçlar veren bir tedavi yöntemidir. Uygulama ile ter bezlerini çalıştıran sinirlerin faaliyeti azaltılarak aşırı terleme problemi tedavi edilmektedir.

Botoks Ankara Fiyatları

Botoks Ankara Fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen bizimle İLETİŞİME geçiniz.