Botoks Nedir?

Botoks, kaslarda gevşeme sağlamak ya da kasların kasılmasını engellemek amacı ile uygulanan estetik tedavi işlemidir.

Yüz mimikleri, yılların etkisi ve kullanım yoğunluğu sebebi ile kırışıklıklara sebep olmaktadır. Botoks uygulaması ile oluşan kırışıklık ve çizgilerin azaltılması, giderilmesi hedeflenmektedir.

Özel iğneler kullanılarak, deri altına enjekte edilen toksin ile kırışıkların geçici süreliğine giderilmesi sağlanabilmektedir.

Teknik olarak basit bir estetik uygulama gibi görünen botoks, detaylı bir cerrahi anatomi bilgisi ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Bu sebeple muhakkak uzman dermatolog tarafından yapılması gerekmektedir.

Botoks uygulamasının belirli periyodlarda yaptırılması ile yaşlanma izlerinin önüne geçilebildiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Ankara Botoks Nasıl Uygulanır?

Ankara Botoks uygulamasında öncelikli olarak kişinin rahatsızlığı tespit edilerek, uygun tedavi planlaması yapılmaktadır.

Botoks hastanın kas yapısına göre enjekte edilmektedir. Enjekte edilen bölgede sinirlerin bloke olması sağlanarak gergin bir cilt yapısı kazandırılması sağlanmaktadır. Böylece cilt daha canlı ve dinamik bir görünüme bürünmektedir.

Uygulama ortalama 5 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Uygulama sonrasında kişi, gündelik yaşantısına ara vermeksizin devam edebilmektedir.

Ankara Botoks Uygulaması ile alakalı sorularınız olması ve ücretsiz ön muayene için lütfen bizimle İLETİŞİME geçiniz.

Ankara Botoks Uygulamasının Etki Süresi Ne Kadardır?

Ankara Botoks uygulaması etkisini 48–72 saat arasında gösterir. 1 hafta içerisinde ise etki tamamen görülür. Etki süresi ise bir çok faktöre bağlı olarak değişmek ile birlikte ortalama 5 ila 8 ay boyunca kalıcı olmaktadır.

Botoks Uygulaması Yan Etkisi Var Mıdır?

Botoks uzman dermatolog tarafından uygulanması durumunda yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulama bölgesinde ufak kızarıklar oluşabilmekte, bu durum kısa sürede kendiliğinden geçmektedir.

Ankara Botoks Fiyatları

Ankara Botoks fiyatları uygulamaya yapılacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Botoks fiyatları için lütfen bizimle İLETİŞİME geçiniz.