Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama Ankara

BTL Vanquish ME ile Temassız Estetik

Nedir Temassız Estetik ?

Tamamen yağa odaklı olarak çalışan, bulunduğu alandaki yağı seçip eşit derecede azalmasını ve yok olmasını sağlayan bir uygulamadır. Ayrıca kişiye temas etmeden uygulanan ilk ve tek selektif radyofrekans cihazı BTL Vanquish ME ile yapılan uygulamanın patentli adıdır. Selektif radyofrekans teknolojisi uygulama alanındaki yağın direncini suya bağlı olarak kas ve ciltten ayırt edebilme özelliğine sahip yeni bir teknolojidir. Uygulama kişiye tamamen temas etmeden uygulandığı için ismi temassız estetik olarak patentlenmiştir ve muadili bulunmamaktadır.

 

 

Teknoloji Hakkında

BTL Vanquish ME Patentlediği Selektif Radyofrekans teknolojisi ile uygulama yaptığı alandaki kasın, yağın ve cildin arasındaki direnç farklılığını hücresel su tutumuna göre kendisi ayırt edebilmektedir. Uygulayıcıya gerek duymadan yapılan işlemde sistem alandaki yağı kendisi bulur seçer ve eşit bir şekilde küçülmesini ve yok olmasını sağlar. Böylece zayıflama gerçekleşir. Bunu yaparken çevre dokulara hasar vermez çünkü yağda seçiciliği yani selektivitesi bulunmaktadır.

 

Nasıl Uygulanıyor ?

Temassız Estetik işleminde iki farklı başlık kullanılmaktadır. Büyük olan başlık tüm abdominal yani tüm karın bölgesini yanlar ile birlikte içine alacak şekilde tasarlanmış, bu güne kadarki en geniş uygulama alanına sahiptir. Diğer uygulama başlığı diz üstü yağlanmalar ya da iç bacak ile basen küçültme gibi daha ince alanlarda çalışabilmek için tasarlanmıştır. Bu şekilde hızlı kilo vermek isteyenler için çözüm sunmaktadır.

Doktor ön muaynesinden sonra, konsültasyon formu doldurulur. Kişinin uygulama yapılacak alanının fotografları çekilir ve ölçümleri alınır. Başka bir alet ile vücut su indexi ölçülür. Vücuttaki su ne kadar fazla ise işlem o kadar yağda efektif olarak çalışacağı için uygulamadan önce min 3 günlük süreçte günlük 2,5 litre su içilmesi gerekmektedir. Tüm bilgiler kişi kartına eklenir ve uygulama yapılacak alana göre doktorun belirleyeceği dakika sisteme girilir. Bu zaman göbek çevresi için 30 dakika ile 45 dakika arası değişmekte olup. Uygulama alanındaki yağın fazla olması durumunda 30 dakikadır. Yağın az olması durumunda ise 45 dakika uygulanır. Ters orantının sebebi alandaki yağın fazla olmasının cihaz için daha seçici bir alan yaratması mantığına dayanmaktadır. Bacak inceltme ve basen küçültme uygulaması ise tek bacak için 20 dakika sürmektedir.

Uygulama alanına yerleştirilen başlıklar kişiye temas etmeyecek şekilde yaklaşık bir parmak kadar uzakta ayarlanır ve işlem başlatılır.

Sistem uygulama alanındaki yağın ne kadarında seçici olduğunu ekranda uygulayıcıya bildirir ve işlem bu şekilde devam eder. Uygulama esnasında kişi sadece içeride rahatsızlık vermeyen bir sıcaklık hissedecektir.

Cilt yüzeyi 40 42 derece ısınırken cilt altı yağ dokusu 48 52 dereceye kadar ısınacaktır. Isınan yağ küçülecek ve vücudun enerji döngüsünde yok olacaktır. Cilt yüzeyide işlem esnasında ısındığı için yağdan azalma sağlandığı dönemde ciltte sarkma oluşmaz. Dolayısıyla sağlıklı bir zayıflama işlemi gerçekleşir. Uygulama sonrasında yaklaşık bir buçuk iki saat kadar sıcaklık içeride kalmaya devam edecektir.

 

 

Tekrar ne zaman uygulanmalı ?

Temassız Estetik işlemi klinik çalışmalarda liposuctiona alternatif bir uygulama olduğunu kanıtlamıştır. Uygulama alanındaki yağdan sayısal olarak azalma sağlarken aynı zamanda hacimsel olarak da incelmeye yardımcı olmaktadır. Bu yüzden uygulama alanında tekrar yağ oluşumu kısa vadede mümkün değildir. Kişinin uygulama sonunda beslenme düzeninde herhangi bir değişikliği olmaz ise ve hormonal bir farklılık yaşanmaz ise aynı bölgede bölgesel yağlanma gözlemlenmez. Bu yüzden ikame uygulama gerekmemekle birlikte kişi çok kilolu ise 6 ay sonra tekrar bir 4 seanslık paket uygulaması yaptırabilir.

Çok kiloluyum bende olur mu?

“Çok kiloluyum ve zayıflamak istiyorum.” diyenler için hızlı kilo verme yöntemlerinden biri temassız estetiktir. Normal şartlarda günümüzde uygulanan bölgesel incelme sistemleri yağı paketleme ve vücudu şekillendirme amaçlı olarak üretildikleri için belirli bir kilonun üzerine uygulama yapılmasının uygun olmadığı bilinmektedir. BTL Vanquish ME sistemi yağa odaklı olarak çalıştığı için uygulama alanında fazla yağın olması aslında istenilen bir şey olup alanda ne kadar yağ var ise sonuçta o kadar iyi olmaktadır.

Zayıfım ama şuradaki yağ bir türlü gitmiyor bana olur mu?

BTL Vanquish ME sistemi uygulama alanındaki yağı vücudun hücresel su tutumuna göre seçebilmektedir. Kişinin hidrasyonu eğer yeterli seviyede ise zayıf da olsa tek bir yerinde bulunan fazla yağı seçebilir ve sadece bu yağa odaklı olarak ısınma yaratabilmektedir. Dolayısı ile zayıf olup tek bir bölgedeki yağlanmadan kurtulabilirsiniz.

Doğum sonrası incelme için işe yarar mı?

Uygulama emziren annelere yapılmamaktadır. Emzirme döneminde sütün yağ oranı değişeceği için uygulanmaz ancak bu dönemin sonunda bacak inceltme basen küçültme ve bel çevresindeki yağlanmadan uygulama ile sonuçlar alınabilir.

 

 

Bende işe yarar mı?

BTL Vanquish ME sistemi tüm dünyada 53 farklı ülkede 1000 den fazla klinikte kullanılmaktadır. Uzun dönemli sonuçları olan ve sonuçları klinik çalışmalar ile kanıtlanmış bir sistemdir. Dünyada ilk defa bir cihaz ile yağdan azalma yapıldığının kanıtını MR ve ultrason görüntüleri ile ispatlanmıştır. Bu sayede Amerika Sağlık Örgütü FDA “Circumferantial Fat Reduction” Çevresel Yağ Yok Etme Onayı ile “inner thigh and saddle bags fat reduction” İç Bacak ve Basende Çevresel Yağ Yok Etme Onayı vermiştir.

Sonuçlar ne zaman görülür ?

 

Kişinin hidrasyon değeri % 60 ın üzerinde ise ilk seanstan % 50 i civarında ise ikinci seansdan itibaren gözle görülür ve ölçülebilir sonuçlar alınmaktadır. Uygulama sonuçları, küçülen yağ hücreleri ile vücudun düzene girme süresi ortalama 3 ay olduğu için incelme 3 ay boyunca devam edecektir.

 

 

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!

Facebook
Google+
http://www.drfulyatezel.com/tedaviler/bolgesel-zayiflama">
Twitter