Karbon Peeling

/

Peeling işlemi cilt üzerinde bir katman haline gelen ölü tabaka ve hücrelerin ciltten atılması ve temizlenmesi işlemidir. Bu işlem ev ortamında kremler ve losyonlar aracılığıyla yapılsa da tam anlamıyla verimli olmaz ve cilt üzerinde bazı bölgelerde ölü tabakalar, hücreler atılamaz. Bunun sonucunda da cilt üzerinde ki temiz ve kirli bölgeler gözle görülür şekilde fark edilebilir.

Aynı zamanda kısa vadeli biz çözüm olan kremlerle yapılan peeling işlemi sıklıkla yapıldığında cilde zarar verebilir. Bunun içinde en sağlıklı ve güvenilir yöntemlerden biri olan karbon peeling uygulaması tercih edilebilir.

 

 

Karbon peeling, uzman dermatologlar tarafından lazer teknolojisi kullanılarak yapılan üst seviye ve uzun vadede çözüm getiren profesyonel peeling türüdür. Karbon peeling uygulamasında, peeling yapılacak bölgeye korbon losyon sürülür. Sürme işlemi bittikten sonra 10 dakika kadar beklenir ve lazer ile müdahale aşamasına geçilir.

Lazer karbon peelingde ani ısı dalgaları gönderilir. Bu ısı dalgaları sayesinde karbon losyon cildin üzerinde ki ölü tabaka ile birleşir ve meydana gelen buharlaşma sayesinde de ölü ve kirli tabaka daha kolay soyulabilir hale gelir. Uygulama bittikten sonra ise ciltteki yenilenme ve parlaklık gözle görülür şekilde fark edilir hale gelir.

Karbon Peelling Etkileri

Kimyasal peeling işlemine de benzeyen ancak daha verimli olan bu işlem sayesinde cilt hücreleri uyarılır ve cildin gençleşmesi, sıkılaşması sağlanır. Dermotologların uygulamaları ile  6 – 10 seans arasında değişen, birer hafta arayla uygulanan seanslar ile ciltte tam bir yenilenme sağlanabilir. Seans sonralarında hassas ciltlerde basit kızarıklıklar oluşsa da bunlar, geçicidir ve önemli bir sorun teşkil etmez.

Cilt tipine göre uyarlanabilen karbon peeling sayesinde geniş gözeneklere sahip, akneleri bulunan veya lekeli cilt yapısına sahip kişiler bu özel peeling işleminden yararlanabilir.

 

Çukurambar Mahallesi 1426.Cadde No:28/A Migros Binası Ankara -

Telefonunuza otomatik yol tarifi almak için tıklayın.


Hemen Arayın: (0312) 284 11 44

 

 

DİĞER MERAK EDİLENLER

Tamamını Göster
ETİKETLER